O Restauracji

Restauracja „Smak Ukraiński” przez 25 lat miała przyjemność gościć Państwa u stóp Wawelu, przy ulicy Kanoniczej 15.

Tradycyjną kuchnię i niepowtarzalny klimat znajdą Państwo obecnie pod naszym nowym adresem, nieopodal Placu Wszystkich Świętych- przy ulicy Grodzkiej 21.

Nowe wnętrza ulokowaliśmy w urokliwej, zabytkowej kamienicy, której historia sięga średniowiecza. Komfortowe sale, klimatyzowane piwnice i kameralny ogródek letni- to wszystko utrzymaliśmy w starej, sprawdzonej konwencji. Zadbaliśmy o to, aby w lokalu nie zabrakło miejsca na rodzinne uroczystości i uczty dla zorganizowanych grup.

Serwujemy jak dawniej: Wertuny, Kotleciki po kijowsku, czy kultowe już Żarke, a to wszystko w towarzystwie ukraińskich piw i kwasu chlebowego. Dla chcących posilić się w drodze na Wawel wciąż przygotowujemy najpopularniejszy w naszej karcie Barszcz ukraiński i bogatą w smaki Solankę mięsną po lwowsku.

Od kwietnia oferujemy już nie tylko obiady czy kolacje we wschodnim stylu, ale również – między godziną 10 a 12 – sycące śniadania.
Wierzymy, że udało się nam przenieść charakter „Smaku Ukraińskiego” w nowe miejsce.

Czy nie zechcieliby Państwo przekonać się o tym osobiście?

Zapraszamy.

Zapraszamy na śniadania

REZERWACJA

ZAREZERWUJ ON-LINE

OFERUJEMY

Klimat

W naszej restauracji poczujecie Państwo klimat prawdziwej Ukrainy.
Unikalne wnętrza, wspaniała, rodzinna atmosfera i regionalny wystrój sprawią, że każde danie smakować będzie wyjątkowo.
Zarówno smak naszych potraw jak i tradycyjny wystrój lokalu sprawią, że poczujecie się Państwo jak w przytulnej restauracji w samym sercu Lwowa.

Kuchnia

Wszystkie nasze potrawy przygotowane są według tradycyjnych receptur. Sprawia to że smakują domowo i autentycznie. Ten, kto nigdy nie miał okazji spróbować takich przysmaków jak Żarke czy Kruczenyky koniecznie powinien nas odwiedzić.
Dzięki naszej kuchni zakosztujecie Państwo prawdziwego smaku Ukrainy.

Ogródek letni

Na naszym dziedzińcu, wśród zieleni od kwietnia do września działa letni ogródek. Niezwykły klimat tego miejsca pozwoli Państwu na chwilę relaksu podczas zwiedzania Krakowa, czy zapewni chwilę wytchnienia z dala od gwaru ulicy Grodzkiej licznie odwiedzanej przez turystów.

MASZ PYTANIA? NAPISZ DO NAS

Informacje

Obejrzyj nasz lokal

Otwórz galerię

Napisz do nas

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Przepisz tekst z obrazka
captcha

Jak dojechać

Polecamy